„Onkokonsultacje” to cykl bezpłatnych sesji terapeutycznych z psychologami, przygotowany z myślą o dzieciach walczących z chorobami nowotworowymi oraz ich najbliższych. Projekt powstał w 2020 roku w odpowiedzi na sytuację epidemiologiczną, która utrudniała bezpośredni kontakt z psychologami. W roku 2022 ruszamy z jego kontynuacją. Zapisy ruszają 1 marca br.

Spotkania ze specjalistami odbywają się w formie telefonicznej bądź on-line – każdy może wybrać dogodny dla siebie sposób kontaktu. Do udziału zapraszamy rodziców i bliskich dzieci chorych, a także samych małych pacjentów.

Specjaliści podpowiedzą, jak zachować się w sytuacji, gdy w życiu pojawia się choroba, a codzienność staje się walką o zdrowie. Pomogą odnaleźć się w sytuacji, gdy poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji zostaje obciążone do granic możliwości. Spróbują odbudować i zrozumieć świat, który wraz z diagnozą diametralnie się zmienił. Podczas spotkań, każdy może poruszyć temat, który najbardziej go interesuje.

Sesje terapeutyczne prowadzone są przez specjalistów z Centrum Psychoonkologii UNICORN, które współpracuje z Fundacją od wielu lat.

Do dyspozycji pozostają psychologowie: mgr Iwona Nawara i mgr Katarzyna Nowak-Ledniowska oraz dr hab. n. med. Marzena Samardakiewicz wykwalifikowana psychoterapeutka dziecięca.

Tegoroczna edycja „Onkokonsultacje” została rozszerzona o bezpłatne konsultacje z dietetykiem. Projekt skupia się na aspektach żywienia w chorobie nowotworowej. Z bezpłatnych konsultacji z dietetykiem onkologicznym mogą skorzystać rodzice i opiekunowie dzieci chorych na nowotwory. Dostarczą wiedzę na temat żywienia podczas choroby, które jest niezywkle ważnym elementem w procesie leczenia.


У межах проекту «ОНКОконсультації», реалізо-ваного при допомозі Фундації Urtica Dzieciom (Уртіка Дітям) пропонуємо для дітей, які страждають на онкологічні захворювання та їх близьких (батьків, братів, сестер та опікунів) безкоштовні консультації з дитячим психологом, психоонкологом та/або дієтологом. Психологи надають підтримку у важкій ситуації при хворобі дитини, допоможуть покращити і відновити загальний баланс стану здоров’я, покерують і підкажуть Вам y дальших кроках в даній ситуації. Дієтологи дадуть пораду в справі здорового харчування при захворюванню на ракa, що є важливим елементом для лікувального процесу хворої людини.

Щоб записатися на консультацію просимо про заповнення форми заяви. Після цього ми зв'яжемося з вами для підтвердження даних та узгодження дати консультації.

Консультації можливі українською мовою.

Plakat A4 Konsultacje psychologiczne Plakat A4 Konsultacje psychologiczne
Plakat A4 Konsultacje psychologiczne