Fundacja Urtica Dzieciom została powołana do życia w 2017 roku, jednak jako inicjatywa firmy Urtica Sp. z o.o., będącej największym dystrybutorem leków na rynku szpitalnym, istnieje już od 23 lat. Jej celem jest działanie na rzecz dzieci i młodzieży z chorobami nowotworowymi oraz ich rodzin.

Fundacja działa od początku 2018 roku i prowadzi inicjatywy realizowane wcześniej w spółce Urtica w ramach projektu CSR "Urtica Dzieciom". Fundacja Urtica Dzieciom wspiera i prowadzi inicjatywy o charakterze zdrowotnym, edukacyjnym i charytatywnym. Aktualnie z jej pomocy korzysta 18 dziecięcych oddziałów onkologicznych i hematologicznych w Polsce.


Anna Marusia

Anna Marusia 

Od 2017 roku tworzy Fundację Urtica Dzieciom i jest jej Prezesem. Zarządza zespołem, dba o realizację przyjętego planu działań oraz strategiczny rozwój organizacji. Do jej obowiązków należy również nadzór nad polityką administracyjną i księgową. 

Katarczyna Cabaj

Katarzyna Cabaj 

Z Fundacją Urtica Dzieciom związana jest od 2017 roku. Obecnie zarządza polityką administracyjną Fundacji, wspiera organizację „Słonecznej Galerii”, turnusów „Urtica Dzieciom Camp” i  jest odpowiedzialna za wsparcie organizacji Gali Urtica Dzieciom.