Fundacja Urtica Dzieciom została powołana do życia w 2017 roku, jednak jako inicjatywa firmy Urtica Sp. z o.o., będącej największym dystrybutorem leków na rynku szpitalnym, istnieje już od 26 lat. Jej celem jest działanie na rzecz dzieci i młodzieży z chorobami nowotworowymi oraz ich rodzin.

Fundacja działa od początku 2017 roku i prowadzi inicjatywy realizowane wcześniej w spółce Urtica w ramach projektu CSR "Urtica Dzieciom". Fundacja Urtica Dzieciom wspiera i prowadzi inicjatywy o charakterze zdrowotnym, edukacyjnym i charytatywnym. Aktualnie z jej pomocy korzysta 18. dziecięcych oddziałów onkologicznych i hematologicznych w Polsce.


Mateusz Sitek

Jest Prezesem Fundacji Urtica Dzieciom. Zarządza zespołem, dba o realizację przyjętego planu działań oraz strategiczny rozwój organizacji. Do jego obowiązków należy również nadzór nad polityką administracyjną i księgową.

Justyna Sandorska 

Z Fundacją Urtica Dzieciom związana jest od 2020 roku. Obecnie zarządza działaniami administracyjnymi Fundacji i odpowiada za jej komunikację oraz promocję. Jest odpowiedzialna za wsparcie organizacji „Słonecznej Galerii” i Gali Urtica Dzieciom.