Fundacja Urtica Dzieciom została powołana do życia w 2017 roku, jednak jako inicjatywa firmy Urtica Sp. z o.o., będącej największym dystrybutorem leków na rynku szpitalnym, istnieje już od 23 lat. Jej celem jest działanie na rzecz dzieci i młodzieży z chorobami nowotworowymi oraz ich rodzin.

Fundacja działa od początku 2018 roku i prowadzi inicjatywy realizowane wcześniej w spółce Urtica w ramach projektu CSR "Urtica Dzieciom". Fundacja Urtica Dzieciom wspiera i prowadzi inicjatywy o charakterze zdrowotnym, edukacyjnym i charytatywnym. Aktualnie z jej pomocy korzysta 18 dziecięcych oddziałów onkologicznych i hematologicznych w Polsce.


Anna Marusia

Anna Marusia 

Od 2017 roku tworzy Fundację Urtica Dzieciom i jest jej Prezesem. Zarządza zespołem, dba o realizację przyjętego planu działań oraz strategiczny rozwój organizacji. Do jej obowiązków należy również nadzór nad polityką administracyjną i księgową. 

Katarczyna Cabaj

Katarzyna Cabaj 

Z Fundacją Urtica Dzieciom związana jest od 2017 roku. Obecnie zarządza polityką kadrową i administracyjną Fundacji, wspiera organizację „Słonecznej Galerii”, turnusów „Urtica Dzieciom Camp” i  jest odpowiedzialna za wsparcie organizacji Gali Urtica Dzieciom.


Katarzyna Mikielewicz

Katarzyna Mikielewicz 

Z Fundacją Urtica Dzieciom związana jest od 2018 roku, kiedy była odpowiedzialna za przeprowadzenie kampanii społecznej „Planeta Marzeń”. Odpowiada też za cykl wydawniczy „Vademecum onkologii dziecięcej” oraz organizację Gali Urtica Dzieciom.

Karolina Stanibula

Karolina Stanibuła

Jest wsparciem w realizacji projektów Fundacji od 2018 roku. Współorganizuje warsztaty plastyczne „Słoneczna Galeria” oraz turnusy terapeutyczne „Urtica Dzieciom Camp”. Pilnuje potrzebnej dokumentacji i na bieżąco informuje o działaniach realizowanych przez Fundację Urtica Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych. Wspiera organizację dorocznej Gali Urtica Dzieciom.