Dzięki hojności naszych darczyńców pozyskaliśmy kwotę 377 501 złotych! Dochód ze sprzedaży obrazów zostanie przekazany na wsparcie 18. dziecięcych oddziałów onkologicznych i hematologicznych oraz organizację turnusów „Urtica Dzieciom Camp”.

Ceny prac rozpoczynały się już od kilkuset złotych. Najdroższym okazał się obraz pt. „Podziemne życie”, który znalazł swojego właściciela za imponującą kwotę 23 000 zł. Jego autorem jest 8-letni Piotr ze Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii w Kielcach.

Tegoroczna Gala została objęta patronatem merytorycznym Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Przedstawiciele Muzeum czynnie zaangażowali się w licytację i recenzje obrazów prezentowanych podczas Gali. Swoją obecnością zaszczycił zgormadzonych gości Ambasador Fundacji Urtica Dzieciom – Prof. Jerzy Stuhr. Na uroczystości nie zabrakło także podopiecznych Fundacji Urtica Dzieciom wraz ze swoimi bliskimi oraz artystów plastyków i pracowników szpitali, z którymi współpracuje Fundacja.

20

Nowością były łączenia online z autorami obrazów, 16-letnim Jakubem i 12-letnim Patrykiem, którzy opowiedzieli o swoich dziełach. Całe wydarzenie można było obejrzeć w ramach streamingu online na FB Urtica Dzieciom. Dodatkową atrakcją tegorocznej Gali było również stoisko z filmem w technologii VR, na którym można było zobaczyć przebieg jednych z warsztatów plastycznych „Słoneczna Galeria” odbywających się w Świętokrzyskim Centrum Pediatrii w Kielcach. Dzięki przestrzenności obrazu, widz mógł poczuć się jak jeden z uczestników zajęć. 

Gala zakończyła się muzycznym występem „The Film Harmony Orchestra” pod batutą Marcina Mirowskiego.

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia fotorelacji z tego wyjątkowego dnia i do zobaczenia w przysżłym roku!